دسته‌بندی نشده

فیلتر خاک

لایه فیلتر خاک یا لایه محافظ خاک با هدف جلوگيری از گرفتگی و آلودگی لایه زهکش، به عنوان فيلتر بر روی لایه زهکش قرار می گيرد.

آب پس از گذشتن از خاک باغچه ها حاوی ذرات خاک و سنگ های بسيار ریز و درشتی خواهد شد که پس از عبور از خلل و فرج فيلتر، این ذرات به دام افتاده و آب عاری از هر ذره ای، از فيلتر خاک خارج شده و وارد لایه زهکش می شود.

در غير اینصورت این ذرات ریز و درشت وارد لایه زهکش شده و حفره های زهکش را بسته و باعث گندیده شدن ریشه گياه و راکد ماندن آب در محل باغچه ها می شود.

لایه فیلتر خاک روف گاردن: بیشترین کاربرد لایه فیلتر جهت فیلتراسیون باغچه های روف گاردن است، در سیستم روف گاردن بر روی سيستم زهکشی از لایه فيلتر جداساز آب و خاک استفاده می کنيم.

لایه فيلتر خاک مانع شسته شدن خاک پس از انجام آبياری شده و کمک می کند تا آب به راحتی از بستر خاک جدا شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت لایه فیلتر خاک روف گاردن و قیمت سایر لایه های روف گاردن و مشاوره رایگان با کارشناسان لایی ابرینه تماس حاصل فرمایید.

مزایای استفاده از لایه محافظ خاک روف گاردن:

با داشتن خاصیت فیلتراسیون و بافتی مقاوم و قابل اطمینان دربرابر وزن سنگین خاک، گزینه ای مناسب برای این منظور می باشد، چون با داشتن بافت شبکه ای تودرتو سطحی مقاوم و قابل اطمینان دربرابر وزن سنگین خاک بوجود می آورد.

فیلتر خاک یا همان لایه محافظ خاک نقش مهمی را بعنوان یکی از لایه های روف گاردن ایفا میکند و از مسدودشدن مسیرآب و گرفتگی لایه زهکش جلوگیری می نماید.

فیلتر خاک(لایه محافظ ) روف گاردن

این فیلتر باید در بلندمدت دارای کیفیت ثابت بوده و خصوصیات فیزیکی نظیر استحکام بالا، ماندگاری، مقاومت بالا نسبت به تنش های اعمالی و عملکرد فیلتری مورد نظر را از خود نشان دهد.

در ایران به علت قیمت زیاد فیلتر خاک های وارداتی از ژئوتکستایل به جای فیلتر خاک استفاده می شود که کار اشتباهی بوده و به مرور با از دست دادن کیفیت اولیه خاک و سنگ دانه ها وارد زهکش شده و موجب گرفتگی آن خواهند شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *